Léčebný efekt plynových injekcí kysličníku uhličitého /CO2/ je známý mnoho let. Revoluční využití má CO2 v dermatologii - k léčbě defektů a chronických ran, k léčbě cévních onemocnění /např. Raynaudova fenoménu, komplikací diabetu - ischemické choroby dolních končetin, apod./, ale především v estetické medicíně k:

  • odstraňování vrásek - zpevnění a vyhlazení kůže
  • odstranění tmavých kruhů pod očima
  • zlepšení a ozdravění povadlé kůže - rejuvenace v obličeji, na rukou a krku, na břiše po porodu
  • zlepšení vzhledu jizev poporodních, operačních a keloidních, jizev po akné
  • redukci celulitidy - body contouring - redukce tukových polštářků na stehnech, na hýždích, pod bradou, pod lopatkami, na břiše apod.
  • léčbě výpadku vlasů

CO2 je látka tělu vlastní. Pokud se jeho koncentrace CO2 v tkáních zvýší, vyvolá to celou kaskádu metabolických dějů, jejichž výsledkem je zvýšené prokrvení, zlepšení využití kyslíku buňkami tkání v dané oblasti, novotvorba kolagenu a elastinu, omlazení a vypnutí kůže v okolí místa aplikace, destrukce tukových buněk a tím odbourání tukových zásob /náhrada liposukce/.

Medicinální CO2 se aplikuje v malém množství velmi tenkými jehličkami do kůže a podkoží. Potom, co nastartuje výše uvedené reparační mechanismy, se během několika minut odplaví krví do plic a přirozenou cestou se vydýchá.

Výhody karboxyterapie:
Metoda je téměř bezbolestná, bezpečná / CO2 je látka tělu vlastní /, časově nenáročná - tzv. lunch break - trvá 20 - 30 minu, cenově dostupná, není provázena krvácením.

Po aplikaci není nutné žádné ošetření ani omezení a pacient se může vrátit k běžným činnostem. Výjimečně se při aplikaci do oblasti okolo očí může objevit malý otok, okolo jizev svědění, v tukových polštářcích pocit tlaku, horkosti, mravenčení. Všechny tyto pocity vymizí do 10 minut až několika hodin a přetrvá jen pocit příjemného tepla. V oblasti stehen a paží mohou být miniaturní modřinky.

Doporučená frekvence ošetření: 3 - 12 ošetření /2-3 x týdně/

Již po prvním sezení bude pleť vypadat zdravější, po 8 sezeních je pevnější a získává mladší vzhled. Při aplikaci CO2 z indikace celulitidy je vhodné 12-18 sezení, efekt trvá asi 6 měsíců, ale pokud upravíte jídelníček a zvýšíte fyzickou aktivitu pravidelným cvičením, odměnou vám bude efekt dlouhodobý. Udržovací terapie potom stačí jednou za měsíc.

Metoda není hodná u:
pokročilých chorobných stavů typu srdečního a ledvinného selhávání, stavech po embolizaci, cévní mozkové příhodě, při aplikovaném kardiostimulátoru, v době těhotenství a kojení.

Karboxyterapie je metoda, která se nechá velmi dobře kombinovat a doplňovat ostatními estetickými metodami a zákroky / aplikací mezonití, aplikací dermálních výplní, CO2 frakční laserovou rejuvenací, plasma terapií /.