Plazma terapie / PRP terapie z anglického Platelet Rich PlasmaTherapy, tedy „plasma bohatá na trombocyty“, někdy označovaná jako Drakulova metoda / je nejprogresivnější omlazovací metodou s mimořádným estetickým a léčebně regeneračním účinkem..

Pacientovi je aplikována jeho vlastní plasma, tím je vyloučena možnost jakékoliv alergické reakce na cizí tkáň nebo materiál / metoda je tedy vhodná i pro alergiky!!! / a reakce typu fibrotizace / zatuhnutí / v místě aplikace.

Jde o metodu, která je v současné době tak revoluční, že konkuruje aplikaci výplňových materiálů. Mimořádná úspěšnost této terapie spočívá v tom, že krevní plasma je velmi bohatá na růstové faktory a proteiny, které podporují novotvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové a tím urychluje regeneraci tkání, tedy i kůže. Výsledky jsou patrné ihned po aplikaci - kůže se vypne, je jemná a zlepšování její textury pokračuje po dobu několika dalších týdnů.

Zákrok je velmi rychlý - trvá asi 20 minut, je téměř bezbolestný, u citlivějších pacientů lze před zákrokem na cca 45 minut aplikovat znecitlivující mast - potom je doba zákroku delší.

Po zákroku se v místě aplikace může objevit malý otok, lehké zarudnutí nebo drobné modřinky. Všechny tyto projevy během několika dní odezní.

Efekt PRP terapie:

  • omlazení, vypnutí a redukce vrásek na obličeji, na krku, dekoltu, na rukou
  • prevence stárnutí kůže
  • redukce a zlepšení jizev
  • zlepšení zánětlivých projevů na kůži typu akné
  • revitalizce pokožky při výpadku vlasů
  • hydratace pokožky formou mezoterapie
  • zlepšení procesu hojení pooperačních ran

Jak často se PRP terapie aplikuje a jak dlouho efekt vydrží:
Doporučujeme PRP terapii 3x opakovat v intervalu 2 - 3 týdnů a efekt omlazení vydrží až 8 měsíců v závislosti na typu pleti, stavu kůže a na celkové životosprávě / pitný režim, spánek, nekouření adt./. Při pouze jedné aplikaci je efekt cca 2 měsíce.

PRP se může aplikovat během celého roku. V době s maximálním slunečním osvitem, tedy v létě, je ideální ji aplikovat i za účelem hydratace pokožky.

Jde opět o metodu, která se velmi dobře nechá kombinovat s velkým množstvím jiných estetických zákroků - CO2 frakční laser, aplikací botulotoxinu, karboxyterapie, mezoterapie, aplikací drmálních výplní atd.

Kdy PRP terapii neaplikovat: Není vhodné PRP aplikovat v době užívání antibiotik, při nasazené imunosupresivní léčbě,při onkologickém onemocnění a v době akutních infekcí a viroz, při horečnatých stavech, při hemofilii, onemocnění jater a při nižším počtu krevních destiček.

Plasma terapie -  omlazení vlastní krví

Plasma terapie -  omlazení vlastní krví