Odstranění bradavic a kožních výrůstků Každý člověk má na těle pigmentová znaménka, výrůstky různé velikosti a barvy, hrbolaté vystupující hnědé až černé útvary - tzv. seborrhoické veruky, červené hemangiomky, pod očima žlutá xantelesmata apod.

Diagnostiku jakýchkoliv těchto projevů by měl provádět pouze dermatolog a to z důvodu, že některé změny mohou být zdravotně závažné. Podle toho, o jaký typ výrůstku se jedná, je lékařem stanoven postup odstranění, ev. další léčba. Všechny tzv. pihy by měly být vyšetřeny dermatoskopem v naší
névové poradně.

Jak probíhá odstranění bradavic a kožních výrůstků:
Odstranění je prováděno operačním CO2 laserem / tkáň výrůstku se odpaří/, pokud se jedná o drobné červené hrbolky, tak elektrokauterem.

Ošetření je časově nenáročné a podle množství výrůstků trvá 40 – 30 minut. Zákrok je minimálně bolestivý, protože se provádí v lokální anestezie buď injekční, nebo masťové.

Omezení po ošetření:
Po ošetření jste jen minimálně limitováni – asi týden není vhodné chodit do sauny, do bazénu, hodně se potit při extrémním sportování, koupat se ve vaně ani na koupalištích. Sprchování k provedení osobní hygieny je možné.

Pokud byl zákrok prováděn na místech exponovaných slunečnímu záření / např. na obličeji /, je vhodné používat krémy s ochrannými faktory.