Základní stavební hmotou pojivových tkání a kůže je kolagen. Je zodpovědný za jejich pružnost a pevnost. Stárnutím dochází k jeho deficitu a v důsledku toho vznikají kožní vrásky.

Principem frakčního zákroku je odpaření tkáně v mikrobodech tam, kde ji chceme odstranit. Okolní tkáň zůstává nepoškozena. Rychlým procesem hojení vzniká v místě zákroku tkáň nová. Zároveň dochází v kůži k aktivaci obnovujících procesů, ke zvýšené tvorbě kolagenu a tím k tzv. rejuvenaci /omlazení a zpevnění kůže /.

CO2 frakční laser starou kůži odpaří a místo svými paprsky prohřeje. Tím se stimuluje produkce kolagenu – dojde k odstranění nehluboké vrásky na obličeji - na čele, kolem rtů, v dekoltu a zlepšení celkové textury pleti / frakční resurfacing /.

Zákrok se provádí ambulantně po předchozí 30 - 45 minutové aplikaci lokálního anestetika.

Odstranění vrásek laserem

Samotné ošetření je časově nenáročné /10 - 30 minut podle velikosti ošetřované partie/. Po zákroku se na ošetřenou plochu aplikuje zklidňující maska, sérum nebo výživná mast, pacientova vlastní plasma
/ plasma terapie / a pacient odchází domů.

První den je na kůži patrné jemné tečkování, které postupně mizí, 2-3 den se kůže hodně loupe, ztmavne a vypadá jako po prudkém opálení. Tento stav se rychle upraví, přesto je vhodné být 1-2 dny doma v klidu, kůži intenzivně ošetřovat mastmi, které vám doporučí lékař a dodržovat dobrý pitný režim / 2 litry nealkoholických tekutin - neperlivá dobrá voda/. Pátý den je kůže již kompletně sloupnutá a pleť se začíná vypínat, je patrné zlepšení její struktury.

Týden po ošetření není vhodné aplikovat make - up, dekorační kosmetiku, pobývat v mrazu, chodit do bazénu, sauny, hodně se potit při sportu. Slunění je přísně zakázáno, při pobytu venku je nutné používat ochranné krémy s SPF 50+.

První efekt zpevnění a omlazení je vidět již po týdnu a probíhá následující cca 3 měsíce. Po 5-6 týdnech je možné zákrok opakovat.

Zákrok provádíme po dohodě s pacientem většinou ve dnech čtvrtek, pátek a to proto, aby se mohl již v pondělí zcela bez handicapu zapojit do svých aktivit pracovních i společenských.

Frekvence ošetření: 1x za 3 - 6 měsíců

Zákrok se nechá dobře kombinovat s dalšími metodami estetické dermatologie:

CO2 operační frakční laser se dále používá k:

  • zlepšení jizev
  • vybroušení kůže zničené akné
  • odstranění některých typů pigmentací
  • odstranění rozšířených pórů např. na nose a tvářích – tzv. pomerančové kůže
  • odstranění výrůstků na kůži v jakékoli v lokalizaci